https://electroinfo.net

girniy.ru 1
Лисаков қаласы «№3 орта мектебі» ММ






Тақырыбы:


Өткізген : Мауленова Г.С.


Ашық сабақ .

Математика 2-сынып

Сабақтың тақырыбы: Ондықтан аттап ауызша және жазбаша қосу, азайту.

Сабақтың мақсаты :


  • өтіп жатқан тақырыпты тиянақтау, түрлі тапсырмалар арқылы негізгі тақырыпты қамту, білімдерін бекітіп, ауызша және жазбаша есептерді шығара алумен қоса,оның шығу жолын есте сақтауды қалыптастыру;

  • оқушының топпен қарым-қатынаста болу арқылы өзінің жеке даму деңгейін өсіруге , өз орнын таба білуге, алға қарай тырыса жұмыс жасауға тәрбиелеу;

  • ойлау қабілеттерін шыңдап, шапшаңдық пен ізденімпаздыққа, өзіне деген сенімділікке баулу.

Сабақтың тәсілі : жеке және топпен жұмыс жасау.

Сабақтың түрі : саяхат сабағы.

Сабақтың әдісі : деңгейлеп саралап оқыту.

Көрнекіліктер: интерактивті тақта, карта, әр оқушыға деңгейлік тапсырма беті, суреттер, ребус, кеспе сандар, сыйлықтар.

Сабақтың барысы:

  1. Ұйымдастыру кезеңі.

-Оқушылар, сендер саяхатқа шығып көрдіңдер ме?

- Саяхаттың адам үшін не пайдасы бар? Зияны ше ?

Ендеше, бүгін біз математика сабағында білім аралына саяхат жасаймыз.

Ол үшін біз не білуіміз керек ? (Интерактивті тақтадан көрсетіледі)

Не істей алуымыз керек ?

  1. Бағытты анықтау. Карта ілініп, жүретін жолдармен танысады. Мектептен шығу үшін тапсырма орындалады.

Каллиграфиялық жұмыс. ( 2 оқушы тақтада жазып көреді)

  1. «Орман оқиғасы» . Алдарынан қоян шығады.Қоян тапсырмасы.

1-тапс. Математикалық диктант. Жазып болған соң нәтижесін тақтада тексереді. Сергіту сәті. «Сұр қоян»


4. «Толағай тауы» Таудың даусы шығып, өту үшін тапсырма береді.

2-тапс. Деңгейлік тапсырманы орындау.

1- деңгей. 1. Теңдеуді шешу.

Х+5= 35 35-x =5 x-5=30

2. Торкөзге сан жазу, азайтумен тексеру.

9+5=14 9+7=16

8+6=14 8+8=16

7+7=14

6+8=14

Интерактивті тақтамен тексеріп, өздерін бағалайды.

Тау үстіне шыққан соң сергіту сәтін өткізу.

Ребус шешу. Қимыл жасау ойыны. 1, 4, 7, 8, 9, 11 сандарын көрсету.


  1. «Толағай тауынан түсу» Тапсырмалар береді.


3-тапс. Деңгейлік тапсырманы орындау.

2-деңгей. 1.Өрнек мәндерін табу.

45+5= 45-5= 40-1= 92+8=

23+7= 30-7= 80-4= 95+5=

2. Есепші шығару ж/е екі амалмен шығатындай өзгерту.

С.-17т С.-17т

Ж.қ.-? одан 10т арзан Ж.қ.-? 10т арзан ?

17-10=7 (17-10)+17=24

Жауабы: 7 қарындаш. Жауабы: 24 теңге

Интерактивтік тақтамен тексеріп, өздерін бағалау.

  1. «Өзенне өту» Қимылмен жал түрлерін көрсетеді, судың пайдасы мен зиянын айтады.

4-тапс. Деңгейлік тапсырманы орындау.

3-деңгей.

1. Ойлан, тап. (8 4) =2




2. Неше бар-? Неше бар-?





  1. «Қазына аралы». Сыйлыққа кенелу.Сабақты қорытындылау.

-Не істей алдық ?

-Қандай қиындық кездесті ?

-Не қызықтырды ?

7. Бағалау. Өз-өздерін бағалайды.

8. Үйге тапсырма

9. Сабақты аяқтау. «Рахмет» жазуын құрастыру.